דף הבית » תחומים נוספים » שאלות ותשובות – צוואה וירושה
Print Friendly, PDF & Email

שאלות ותשובות – צוואה וירושה

 • איך משנים צוואה?

  צוואה ניתן לשנות או לבטל באופן פשוט – עריכת צוואה חדשה במקומה. כל צוואה מבטלת צוואה קודמת, ואדם רשאי מהלך כל חייו לבטל את צוואתו כאוות נפשו. בכל הנוגע לצוואה הדדית ישנה מגבלה לעניין ביטול צוואה, באופן בו על החפץ בביטול להודיע לבן זוגו על הביטול 30 ימים מראש, אך עדיין קיימת לו הזכות מלאה לבטל את הצוואה.

 • האם צוואה בעל פה תקפה?

  עקרונית החוק מונה את הדרכים לעריכת צוואה (קישור), כאשר צוואה בעל פה אינה חלק מהאפשרויות העומדות בפני מי שרוצה לערוך צוואה, וככלל לצוואה בעל פה אין תוקף. יחד עם זאת, במקרים בהם אדם היה על ערש דווי (רגע לפני מותו), והוא הותיר צוואה בעל פה בפני עדים, במקרים המתאימים ניתן יהיה להכיר בה כצוואה תקפה.

 • איך מממשים רכוש של הורה שנפטר?

  משנפטר הורה והיורשים חפצים במימוש הירושה, יש צורך לבחון ראשית האם המנוח הותיר אחריו צוואה. במידה שכן – ניתן לפנות אלינו לצורך הוצאה צו קיום צוואה. במידה ולא הותיר אחריו צוואה, ניתן לפנות אלינו לצורך הוצאת צו ירושה. שני ההליכים נעשים מול הרשם לעניינ ירושה בהתאם למקום מושבו האחרון של הנפטר. כדי להגיש את הבקשה יש צורך באחד היורשים אשר יחתום על הבקשה ותצהיר נלווה, כאשר יתר היורשים יחתמו על הסתלקות / מסמך הסכמה / נשלח אליהם בדואר הודעה על ההליך בהתאם לתקנות, אך איין צורך בהסכמה של כולם מראש או בהירתמותם לתהליך, ואין זה תלוי ברצונם.

הערה: אין האמור כאן חף מטעויות ניסוח או טעויות אחרות, כמו כן, האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני.

  התקשרו עכשיו למשרדנו במספר 03-6245588 או מלאו את הטופס מטה ונציג המשרד יחזור אליכם במהרה.

  צור קשר
  03-6245588
  מעוניין שנחזור אלייך? השאר פרטים