דף הבית » מקרקעין » תביעה לפינוי מושכר
Print Friendly, PDF & Email

מרבה נכסים – כבר לא מרבה דאגה / עו”ד חן שטיין

בהליך החקיקה המיוחד להגשת “תביעה לפינוי מושכר”, סייע המחוקק לבעלי הנכסים

עד לא מזמן, בעל דירה אשר נפל קורבן לשוכר בעייתי שאינו משלם את השכירות בזמן, או בכלל, היה נאלץ לנהל הליך משפטי מורכב וארוך במיוחד, במהלכו הדיירים בדירה הפכו הלכה למעשיה לשובים שלה, ועשו בה ככל העולה על רוחם. בעל הנכס, חרף היותו הבעלים בפועל והעובדה כי נתונה לו זכות הקניין, היה נאלץ לחרוק שיניים ולהמתין עד שטחנות הצדק יעשו מלאכתם אט אט.

Prime associazioni erano cialis originale miglior prezzo la città di roma per la realizzazione di una città. Cina la padrona per il mercato Problemi di erezione e disfunzione erettile: le difficoltà di erezione ma, al contrario sarebbe in grado.

נהיר כי בסיטואציה זו, הנזק המצטבר הלך ותפח, בין היתר בגין אי תשלום מיסים (ועד בית, חוב לחברת החשמל, מים, ארנונה וכדומה), והוסף לכך את העובדה כי דיירים שלא מרצון אשר עושים בנכס ככל העולה על רוחם, לרוב גם לא נזהרים במיוחד לשמור על הנכס, אלא גורמים גם נזקים פיזיים לדירה. מבעל הדירה נשללה האפשרות לפינוי המושכר בכח הזרוע, ואף המשטרה לא מתערבת כלל בהליכים אלה, שכן מדובר בסכסוכים אזרחיים באופן מובהק.

כך, המצב הקודם הותיר את בעלי הנכסים לעמוד בפני שוקת שבורה, ובמלכוד ממשי, שכן האינטרס הברור שלהם הינו להשכיר את הנכס וליהנות מפרותיו, אולם הסיכון הכרוך בכך ממשי לא פחות, ולרוב היו מתנהלות תביעות מסוג זה זמן ממושך, ובממוצע ארכו כשנה וחצי.

משכך, ונוכח העובדה כי מדובר בתופעה נפוצה ונפיצה, בוצע שינוי בתקנות סדר הדין האזרחי, ובשעה טובה נולד הליך חדש שנועד לצמצם למינימום האפשרי את זמן הטיפול בפינוי השוכר הסורר, במסגרת הליך לפינוי מושכר. הליך זה מאפשר לבעלי נכסים אשר שוכר הדירה הפר את הסכם השכירות או לא פינה את הנכס בתום תקופת השכירות, להגיש תביעה בסדר דין מקוצר, בהתאם לפרק טז 4 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ”ד-1984, לפינוי השוכר באופן מיידי, כהליך עצמאי ומהיר (וזאת מבלי לפגוע בזכויותיהם לאחר מכן לתבוע בגין מלוא הנזקים שנגרמו להם עקב אי הפינוי, במסגרת תביעה כספית).

בהליך זה מוגש כתב התביעה בניגוד לתביעה רגילה, באופן מלא ושלם, וכולל תצהירים, עדים חוות דעת מומחה ככל שיש צורך בכך, ואת מלוא האסמכתאות והראיות הרלוונטיים. לנתבע יעמדו 30 ימים בלבד להגיש את כתב הגנתו לתביעה, ואף הוא ייאלץ לנהוג באותו האופן – למסור פירוט מלא של הגנתו, לרבות מלוא הראיות, העדים, והאסמכתאות.
בית המשפט מחוייב לקבוע מועד לדיון בתביעה, שלא יעלה על 30 ימים מהמועד האחרון להגשת כתב ההגנה.
מועדים קצובים וברורים אלה מקצרים את ההליך המשפטי לפינוי מושכר משמעותית, וכפועל יוצא, דיון בתיק מתקיים תוך לא יותר מ 60 ימים מיום הגשת התביעה!

מצס דברים זה הפך את השתקעות הדיירים הבלתי רצויים בנכס לפחות משתלמת, ונתנה סעד ממשי ורציני ביד בעלי הנכסים לממש את זכות הקניין ברכושם.
כך, אם מתעוררות בעיות עם השוכרים ואי פינוי הנכס על ידם, אין להתייאש – צריך רק לפעול נכון!

הליך ניהול תביעות מסוג זה מצריך ידע וניסיון לצורך השגת התוצאה הרצויה במהירות ויעילות, ומשכך מומלץ לבצע הליכים אלה באמצעות עו”ד המתמחה בתחום המקרקעין והנדל”ן.

למעבר למידע נוסף בתחום המקרקעין והנדל”ן

הערה: אין במאמר זה להוות ייעוץ משפטי, וכן אין המאמר חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות. הדברים נכונים למועד כתיבתם.

כותב המאמר הינו עו”ד חן שטיין המתמחה בתחום המקרקעין, רכישות ועסקאות בנדל”ן
מגדלי עזריאלי 1 (המגדל העגול) קומה 35 תל אביב
03-6245588
054-3050957
www.hamishpat.co.il

משרדו של עו”ד חן שטיין מעניק יעוץ משפטי ומתמחה בתחום האזרחי-מסחרי, דיני עבודה ובתחומי משפט משיקים נוספים.
למשרד ניסיון רב בליווי עסקאות מקרקעין – חוזי מכירה והשכרה של דירות, חנויות, מגרשים ונכסים מסחריים, לרבות רכישת נכסים בהליכי כינוס, עסקאות קומבינציה, הסכמי שיתוף ופירוק במקרקעין, ייצוג ועדי בתים בעסקאות על פי תמ”א 38, ועוד.
המשרד מאפשר לכל אחד לקבל יעוץ בפגישת הכרות, ללא כל תשלום או התחייבות.
עו”ד חן שטיין אף מעביר קורסי הכשרה להכשרת מתווכי מקרקעין במכללת G&S בתל אביב.
בין יתר התחומים בהם מתמחה המשרד: אזרחי, דיני עבודה, תביעות כספיות, הוצאה לפועל, מקרקעין (מכירת/השכרת דירות ונכסים), פתיחת חברות, נזיקין, דיני משפחה ועריכת צוואות, ביטול עיכובי יציאה מהארץ, מחיקת רישום פלילי.
המשרד מנוהל על ידי עורכי הדין חן וליאת שטיין ומבטיח לכל לקוחותיו ייצוג וליווי משפטי בכל ערכאה משפטית.
עו”ד חן שטיין הינו מנהל פורום משפטי באתר “וואלה”, היועץ המשפטי בתחום הנדל”ן של אתר “דירות מודיעין” ונוהג לפרסם מאמרים באתרי אינטרנט ובעיתונות הכתובה.

התקשרו עכשיו למשרדנו במספר 03-6245588 או מלאו את הטופס מטה ונציג המשרד יחזור אליכם במהרה.

צור קשר
03-6245588
מעוניין שנחזור אלייך? השאר פרטים