דף הבית » חברות ועסקים » שאלות ותשובות – חברות ועסקים
Print Friendly, PDF & Email

שאלות ותשובות – חברות ועסקים

 • באיזו מסגרת כדאי לפתוח עסק – שותפות, עוסק מורשה או חברה בע”מ?

  לשאלה זו השלכות רבות הן מבחינת עלויות והן מבחינת האחריות בה אתם עשויים לשאת בכל מה שיתעורר בעסק, על כן מומלץ לפנות לייעוץ פרטני ומלא על מנת לקבל החלטה מושכלת למקרה הספציפי, אולם אנסה לתת לכם מספר נקודות למחשבה:
  מחד- עלויות תפעול חברה הן גבוהות יותר, ההתנהלות מסורבלת יותר (פנקסנות כפולה, וכו), והמיסוי שחל על חברה מוצדק רק מטווח רווחים מסויים.
  מאידך – כבעל מניות בחברה, ככלל אינך חשוף לתביעות בגין פעילות החברה, ובאם חלילה תיקלע החברה לקשיים ולחדלות פירעון לא יחולו בעיות אלה על בעל המניות בה, והוא יוכל להמשיך בחייו (מלבד המקרים בהם יחתום בעל מניות ערבות אישית או ינהג ברשלנות), בניגוד לפעילות במסגרת עוסק מורשה או שותפות, שאינה אישיות משפטית נפרדת, וכל נפילה עלולה לגרור עימה מטה גם אותך.

 • מהם הסעיפים החשובים בהסכם שותפות/הסכם מייסדים?

  רבים האנשים אשר “פוסחים” על הסכם חשוב זה, ורק בדיעבד מבינים את גודל הטעות. פעמים רבות שותפים חשים אי נעימות להעלות את הסוגיות הבוערות באמת, ונוטים “לטאטא” אותן מתחת לשטיח. במקרים מסוג זה אני נוהג לערוך הקבלה של היחסים העיסקיים לחיי הנישואין- בתחילת הדרך הכל נראה ורוד ומבטיח, אולם בחלוף הזמן מתגלים הפערים בתפיסות וברצונות, לכל שותף דרכים משלו לטפל בבעיות התקציב, שותף אחד הוא בעל תזרים טוב יותר ומעוניין להזרים כספים נוספים לעסק, בעוד השותף השני חנוק עד צווארו ואין ביכולתו לעשות כן, וודאי שלא חסרים נושאים לחיכוכים נוספים. באם אין רשת ביטחון בדמות הסכם בין הצדדים בו דנו בכל האפשרויות מראש, ובו תשובות לכל מקרה ומקרה, הרי שהבלון עלול להתפוצץ לשותפים בפנים ולמוטט את העסק עליו עמלתם רבות.

 • כיצד לטפל בבעיות המשפטיות שעולות תוך כדי ניהול העסק?

  פעמים רבות פונים אלי לקוחות ומציינים בבדיחות הדעת כי מוטב היה להם לו למדו משפטים במקום מקצועם האמיתי, היות ומרבית מהתעסקותם היום-יומית הופכת להיות משפטית, החל מהליכי גבייה, מכתבי התראה, שיקים חוזרים, הסכמים וחוזים מול ספקים / עובדים / שוכרים או משכירים, התנהלות מול מוסדות וגופים ציבוריים, הגשת מכרזים, פעילות מול הבנקים, ומה לא. לעיתים מדובר בעניינים פעוטים שלא מצדיקים פנייה לעו”ד, ולעיתים מדובר בפעולות מורכבות אשר עלויות הטיפול המשפטי בגינן גבוהה. ללקוחות אלו אני מציע לרוב לשכור את שירותינו על בסיס קבוע, המכונה “ריטיינר” כפי שמקובל בחברות הגדולות, במחיר סימלי יחסית.

הערה: אין האמור כאן חף מטעויות ניסוח או טעויות אחרות, כמו כן, האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני.

  התקשרו עכשיו למשרדנו במספר 03-6245588 או מלאו את הטופס מטה ונציג המשרד יחזור אליכם במהרה.

  צור קשר
  03-6245588
  מעוניין שנחזור אלייך? השאר פרטים