דף הבית » תביעה ייצוגית » שאלות ותשובות – תביעה ייצוגית
Print Friendly, PDF & Email

שאלות ותשובות – תביעה ייצוגית

 • קיבלתי דו”ח ממצלמת מהירות באיזור בו לדעתי המהירות המותרת היא גבוהה יותר – האם זו עילה לתביעה ייצוגית?

  בעבר, אם אכן על פי דין המהירות המותרת הינה גבוהה יותר מהמהירות לפיה כויילה מצלמת המהירות של המשטרה, בהחלט יכולה היתה לקום עילה לתביעה ייצוגית. משרדנו ייצג בתיק בו נסיבות דומות, והעניין נחל הצלחה מסחררת – ניתן לקרוא על כך כאן: ייצוגית משטרת ישראל.
  אולם, לאור פסיקה עדכנית של בתי המשפט, אפשרות זו נכון להיום כבר לא קיימת, בשל קביעה כי לא ניתן לנהל הליך ייצוגי בעניין בו מדובר בקנס.

 • ראיתי פרסום מבצע בעיתון אבל כשהגעתי לחנות אמרו לי שיש תנאים שאני לא עומד בהם – האם זו עילה לתביעה ייצוגית?

  יש לבחון את הפרסום עליו הסתמכת ומה היו תנאי המבצע המפורסמים אל מול התנאים בפועל. אם אכן היו תנאים מגבילים למבצע, אך הם היו רשומים בגודל הפוחת מהגודל שנקבע בדין, בהחלט ייתכן כי מדובר בעילה טובה לתביעה ייצוגית. מקרים דומים כבר נוהלו על ידי משרדנו – תביעה ייצוגית נגד מגה ספורטייצוגית נגד ויקטורי, תביעה ייצוגית נגד ארקיע, תביעה ייצוגית נגד רשת רימונים, תביעה ייצוגית נגד מחסני כמעט חינם ועוד…

 • שלחו לי מייל / מסרון (SMS) ואין אפשרות לבצע “השב” להסרה – האם זו עילה לתביעה ייצוגית?

  עקרונית על פי החוק חובה לאפשר הסרה באותו האופן בו נשלח הפרסום. לכן, אי מתן אפשרות לשלוח את המסר בחוזר באותו האופן בו הוא נשלח, עשוי להיות מתאים לתביעה ייצוגית – יש לבחון כמובן את עובדת היות הדבר רוחבי, ואת היקף ההפרה. משרדנו מייצג בתיקים רבים שהוגשו בתחום בעילה זאת.

 

הערה: אין האמור כאן חף מטעויות ניסוח או טעויות אחרות, כמו כן, האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני.

  התקשרו עכשיו למשרדנו במספר 03-6245588 או מלאו את הטופס מטה ונציג המשרד יחזור אליכם במהרה.

  צור קשר
  03-6245588
  מעוניין שנחזור אלייך? השאר פרטים