דף הבית » תביעה ייצוגית » תביעה ייצוגית נגד משטרת ישראל
Print Friendly, PDF & Email

פסק דין בתביעה ייצוגית נגד משטרת ישראל השיב מיליונים לנהגים / עו”ד שטיין

עורך דין תביעה ייצוגית

קיבלתם דו”ח על נהיגה במהירות מופרזת בכביש 65? יכול להיות שלא תהיו חייבים לשלם אותו!

בעקבות תובענה ייצוגית שניהל משרדנו בייצוג תובעת ייצוגית, יבוטלו כל הקנסות שהטילה המשטרה, בסך כולל של 13.7 מליון שקלים בגין נהיגה במהירות מופרזת.

בפסק דין ייחודי כנגד משטרת ישראל בגין תביעה ייצוגית בה ייצגנו, חייב בית המשפט (כבוד השופטת יהודית שיצר) את משטרת ישראל שלא לגבות ולהשיב סכום של 13,741,000 ₪ לכ 14,147 נהגים לאחר שהתקבלה טענת התביעה כי התמרורים במקטע כביש זה בו היו מוצבות המצלמות אפשר נסיעה במהירות גבוהה יותר מ 80 קמ”ש, למרות שהמשטרה הנפיקה דו”חות לכל מי שנסע 80 קמ”ש ומעלה.

הטענה נסמכה על חוות הדעת המקצועית שנערכה על ידי קצין בטיחות בתעבורה, טל אברהם, אשר קבע כי המהירות לפיה אוכפת המשטרה ונותנת קנסות במקום זה, הינה שגויה על פי תנאי הכביש והתקנות.

המשטרה מצידה, ניסתה לטעון בתחילה כי ההליך אינו מתאים להתברר כתביעה ייצוגית (טענות אלה נדחו על ידי השופטת אשר דנה בתובענה הייצוגית) ובמקביל הודיעה המשטרה מידית על חדילה מהגבייה (זכות ייחודית בתביעות ייצוגיות הנתונה לרשויות המדינה) ובהמשך, בדיון שנערך בין הצדדים, הודיעה המשטרה גם על ביטול הקנסות וההליכים הפליליים שלצידם, בגובה מיליוני שקלים כאמור, אשר מוחזרים לכיסי הנהגים המאושרים.

כמו כן, עמדנו על כך שהמשטרה תפרסם את רשימת הנהגים אשר נמנים על הקבוצה וזכאים להשבת הכספים, והשופטת קיבלה זאת וקבעה כי הרשימה תפורסם בדפי הבית של משטרת ישראל ושל מינהל הכנסות המדינה במשרד האוצר. כמו כן קבעה השופטת כי תפרסם המשטרה פעמיים מידי כל שבוע למשך חודשיים ימים, הודעה בשני עיתונים יומיים בעברית ובעיתון אחד בערבית, כאשר בהודעה זו יפורטו כתובות האינטרנט בהן מצויה הרשימה המלאה של הנהגים.

התובעת הייצוגית, אותה ייצגנו, זכתה לסכום נאה אותו פסקה לה השופטת בפסק הדין – גמול מיוחד בסך של 100,000 ₪ (!) והשיבה לה את ההוצאות שהוציאה בגין חוות הדעת שצורפה לבקשה לתביעה הייצוגית אשר הוגשה. כמובן שגם הדו”ח האישי שלה דינו להיות מבוטל.

גם לכם קרה מקרה דומה? אולי יש לכם רעיון טוב אחר לתביעה ייצוגית? תוכלו לפנות אלינו ונשמח לבדוק את העניין. אולי גם אתם תוכלו ליזום מהלך של השבת מיליוני שקלים לציבור ולקבל תהילה וגמול על כך…

למשרדנו הידע והניסיון להגיש ולנהל תובענות ייצוגיות, וכבר הוגשו על ידנו תביעות ייצוגיות כנגד גופים גדולים במשק, וביניהם: תביעה ייצוגית נגד חברת פרטנר (אורנג’) שהסתיימה בפיצוי לקבוצה בסך של כ 12 מיליון שקלים, תביעה ייצוגית נגד שטראוס, תביעה ייצוגית נגד ביטוח לאומי, תביעה ייצוגית נגד רשת ויקטורי, תביעות ייצוגיות נגד עיריות ועמותות, תביעה ייצוגית נגד רשת מגה ספורט, תביעה ייצוגית נגד מחסני כמעט חינם, תביעה ייצוגית נגד עידן 2000, תביעה ייצוגיות נגד רד בול, תביעה ייצוגית נגד טמפו, תביעה ייצוגית נגד ארקיע, תביעה ייצוגית נגד גרופר (אתר הקופונים גרופון), תביעה ייצוגית נגד 012, תביעה ייצוגית נגד איי.אי.ג’י, ועוד.

באם בידך עילת תביעה טובה, תוכל לפנות למשרדנו, תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה, להערכת התאמתה להליך התובענה הייצוגית והגשתה בשמך.

 

עוד על תביעה ייצוגית

עד עכשיו ישבת בסבלנות ובחיבוק ידיים? הגיע הזמן לפעול.

הערה: אין במאמר זה להוות ייעוץ משפטי, וכן אין המאמר חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות. הדברים נכונים למועד כתיבתם.

המאמר נכתב ע”י עו”ד ליאת שטיין מבעלי משרד חן שטיין ושות’
לה התמחות בתחום דיני העבודה.
מגדלי עזריאלי 1 (המגדל העגול) קומה 35 תל אביב
03-6245588
054-3050957
www.hamishpat.co.il

משרד עו”ד חן שטיין ושות’ מעניק יעוץ משפטי ומתמחה בדיני עבודה ובתחומי משפט משיקים נוספים. למשרד ניסיון רב בתחום דיני העבודה והצלחות רבות בייצוג עובדים ומעסיקים בבתי הדין לעבודה.
בין יתר התחומים בהם מתמחה המשרד: העסקת בכירים, פיטורים בטיפולי פוריות, בהריון ולאחר לידה, הסכמי עבודה אישיים וקיבוציים, חופשה שנתית, דמי הבראה, החזר הוצאות נסיעה, חופשת מחלה, שעות נוספות, עבודה בימי חג ובשבתות, הלנת שכר, התפטרות בדין מפוטר, תביעות מול המוסד לביטוח לאומי – אבטלה, לידה ושמירת הריון, פיצויי פיטורים, פיטורים שלא כדין, הודעה מוקדמת על הפסקת עבודה, שימוע, צווי מניעה ועוד.

המשרד מנוהל על ידי עורכי הדין חן וליאת שטיין ומבטיח לכל לקוחותיו ייצוג וליווי משפטי בכל ערכאה משפטית ובעיקר בבתי הדין לעבודה. בניהול המשרד פורומים משפטיים באתר “וואלה”, וכן פורום זכויות נשים בהריון בפורטל BEOK ו”קרוסלה”. כמו כן משרד עו”ד חן שטיין ושות’ נוהג לפרסם מאמרים רבים באתרי אינטרנט ובעיתונות הכתובה, ולהופיע כמומחים בתוכניות טלוויזיה בתחומי עיסוק המשרד.

    התקשרו עכשיו למשרדנו במספר 03-6245588 או מלאו את הטופס מטה ונציג המשרד יחזור אליכם במהרה.

    צור קשר
    03-6245588
    מעוניין שנחזור אלייך? השאר פרטים