דף הבית » נזיקין » תביעה נזיקית – תשלום על פי פוליסת ביטוח
Print Friendly, PDF & Email

תביעה נזיקית – תשלום על פי פוליסת ביטוח / עו”ד חן שטיין

פעמים רבות פונים למשרדי אנשים אשר שילמו משך שנים בעבור פוליסות ביטוח שונות (ביטוח חיים, ביטוח מחלות, ביטוח נכס, וכדומה), אולם כאשר הגיע יום הדין, והם פנו לחברת הביטוח בדרישה לתשלום הפוליסה, נענו בסירוב.
כך למשל טליה, אשר פנתה למשרדי לאחר מות בעלה האהוב, כאשר היא כעוסה והמומה לנוכח סירוב חברת הביטוח לשלם את פוליסת הביטוח שעשה בעלה בחברת ביטוח מוכרת וידועה, על סך חצי מיליון שקלים.

למען האמת טליה היתה כבר מיואשת, ולא האמינה שניתן יהיה לחייב את חברת הביטוח לשלם, אולם הופנתה אלי עקב המלצה של חברתה הטובה, לקוחה קבועה של משרדי, וכבר בקולה היה ניתן להבחין כי הינה נטולת כל תקווה.
במקרה של טליה, פוליסת הביטוח הופקה לבעלה המנוח כחצי שנה קודם למחלה הקשה שתקפה אותו והביאה לבסוף למותו, וחברת הביטוח טענה בתוקף כי המסמכים הרפואיים מעידים על כך שבעלה ידע על דבר מחלתו הקטלנית עוד קודם למועד הצטרפותו לביטוח. לא עזרו מחאותיה של טליה אשר טענה בתוקף כי בעלה הוא אדם ישר, ולא היה עולה בדעתו לעשות כן, מה גם שמחלתו נחתה עליו ועל המשפחה כרעם ביום בהיר, וודאי שלא היתה לו השהות לתכנן מהלכים כפי שטענה חברת הביטוח.

כל פניותיה של טליה בעצמה, ובאמצעות סוכן הביטוח שלה לחברת הביטוח העלו חרס בידה. לאחר פגישה שנערכה במשרדי, בה הרגשתי שטליה דוברת אמת ושיהיה נכון להיאבק את מאבקה, הגשתי בשמה תביעה מתאימה, מסודרת ומפורטת כנגד חברת הביטוח לבית משפט השלום בה דרשתי מחברת הביטוח לשלם לטליה את מלוא סכום הפוליסה לרבות הפרשי ריבית והצמדה מהיום בו היה על החברה לשלמם לטליה.

במהלך המשפט יצרו עימי קשר עורכי הדין מטעם חברת הביטוח וביקשו להגיע להסדר תוך הפסקת ההליכים המשפטיים. לאחר משא ומתן עיקש, הגענו להבנות ולהסדר אשר היה מקובל על טליה (ומעל ומעבר לציפיותיה, בייחוד לאחר שכבר אמרה נואש…), חתמנו על הסכם פשרה מתאים וכתב ויתור, ובתמורה קיבלנו סכום כסף נכבד ביותר. בכסף שהתקבל יכולה טליה להמשיך בחייה.
וכך, טליה אשר בסיוע משרדנו זכתה למיצוי זכויותיה, יודעת היום לספר לכל מי שחברת הביטוח מפעילה נגדו שרירים שאסור לוותר- צריך רק לדעת איך לפעול!

משרדו של עו”ד חן שטיין מעניק יעוץ משפטי ומתמחה בתחום האזרחי-מסחרי, דיני עבודה ובתחומי משפט משיקים נוספים.
המשרד מאפשר לכל אחד לקבל יעוץ בפגישת הכרות, ללא כל תשלום או התחייבות.

בין יתר התחומים בהם מתמחה המשרד: אזרחי, דיני עבודה, תביעות כספיות, הוצאה לפועל, מקרקעין (מכירת/השכרת דירות ונכסים), פתיחת חברות, נזיקין, דיני משפחה ועריכת צוואות, ביטול עיכובי יציאה מהארץ, מחיקת רישום פלילי.
המשרד מנוהל על ידי עורכי הדין חן וליאת שטיין ומבטיח לכל לקוחותיו ייצוג וליווי משפטי בכל ערכאה משפטית.
עו”ד חן שטיין הינו מנהל פורום משפטי באתר “וואלה”, היועץ המשפטי בתחום הנדל”ן של אתר “דירות מודיעין” ונוהג לפרסם מאמרים באתרי אינטרנט ובעיתונות הכתובה.

הערה: אין במאמר זה להוות ייעוץ משפטי, וכן אין המאמר חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות.

    התקשרו עכשיו למשרדנו במספר 03-6245588 או מלאו את הטופס מטה ונציג המשרד יחזור אליכם במהרה.

    צור קשר
    03-6245588
    מעוניין שנחזור אלייך? השאר פרטים