דף הבית » מקרקעין
Print Friendly, PDF & Email

מקרקעין ונדל”ן

למשרדנו ניסיון רב בליווי עסקאות מקרקעין- חוזי מכירה, והשכרה של דירות, חנויות, מגרשים ונכסים מסחריים, לרבות רכישת נכסים בהליכי כינוס נכסים, עסקאות קומבינציה, הסכמי שיתוף ופירוק במקרקעין, ייצוג ועדי בתים בעסקאות על פי תמ”א 38, ועוד.
המשרד גם עובד בשיתוף פעולה עם מספר משרדי תיווך.

משרדנו מלווה ומייצג לקוחות בכל הארץ בין היתר בתחומים הבאים:

במכירה ורכישה של דירות יד שנייה

מכירה או רכישה של דירה הינה הליך משמעותי בחיים, ולרוב הינה העסקה הכספית הגדולה ביותר של אדם בחייו, המסתכמת בכמה מיליוני שקלים. משכך, ישנה חשיבות רבה למקצועיות ההליך ולטיפול נכון בנכס, על מנת שלא להעמיד בסיכון את הכספים המושקים בה. משרדנו מעניק ליווי, ייצוג וטיפול בכל השלבים המקדמיים, סיוע וייעוץ בשלבי המשא ומתן, חתימה על זיכרון דברים, עריכת ההסכם עצמו, ובמסגרתו בדיקת הזכויות של הנכס (לרבות במינהל מקרקעי ישראל ובחברות המשכנות), בדיקת עיקולים המוטלים על הנכס, משכנתאות הרובצות על הנכס, שעבודים אם יש על הנכס, בדיקה של תיק העירייה – האם הוצאו חלילה צווי הריסה לנכס שלא גולו על ידי הצד השני וכדומה, זאת עד להשלמת העיסקה במלואה ובהצלחה, ורישום הזכויות על הנכס במהירות ומקצועיות. על מנת לסייע בהבנה הכללית של התהליך, ריכזנו עבורכם מספר טיפים בהתאם לצד הרלוונטי שלכם בעסקת המכר (קונה דירה או מוכר דירה), על מנת שתוכלו להתחיל להניע את התהליך טרם בואכם אלינו לביצוע ההסכם:
עצות לרוכש דירה
עצות למוכר דירה

ברכישת דירות חדשות מקבלן

כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן, ישנם דברים אשר חשוב מאוד לתת עליהם את הדעת. אחד הבולטים בהם, למשל, הינו כי ישנם מספר דברים הקבועים בחוק כי בעלותם על הקבלן לשאת. אולם, ישנם קבלנים אשר למרות האמור, קובעים בהסכם כי העלות תחול דווקא על המוכר. רק לעניין כביכול פעוט זה עשויות להיות השלכות שיבואו לידי ביטוי באלפי שקלים. הקבלן תמיד מצוייד בעורך דין מטעמו, מה שמגביר עוד יותר את הצורך כי תהיו מלווים גם בעורך דין מטעמכם, על מנת שיוכל להגן ולדאוג לזכויות שלכם. משרדנו מעניק ליווי והדרכה של הרוכשים בשלבי ניהול המו”מ מול הקבלן, בדיקה מקיפה ומעמיקה של עורך דין המתמחה בנדל”ן ומקרקעין את תנאי חוזה המכר תוך שימת דגש על זכויות הרוכשים, בדיקת הבטוחות המוצעות על ידי הקבלן – האם הן תואמות את דרישות החוק ומספקות במקרה הספציפי, ועוד.

בעריכת הסכמי מכר ורכישה של בתים פרטיים

במכירה או רכישה של בתים פרטיים / צמודי קרקע אף עולה החשיבות של ייצוג על ידי עורך דין המתמחה במקרקעין ונדל”ן, שכן לרוב מדובר בעסקאות יקרות יותר ולרוב אף מורכבות יותר. שכן, לבתים פרטיים קיים פוטנציאל להיות בעלי זכויות בנייה נוספות למשל, דבר העלול להשפיע על המס שיחול, או חריגות בנייה מהותיות (כבר נתקלנו במקרה של הוספת קומה שלמה ללא היתר בניה למשל…) ומאפיינים נוספים. משכך – אין דינם זהה למכירת דירות רגילות, ויש ליתן לעסקת מכר של נכסים מסוג זה תשומת לב מיוחדת למאפייניהם הספציפיים.

בעריכת חוזי שכירות

רבים נוטים לזלזל בחשיבותם של הסכמי שכירות. את אלה שזלזלו אנחנו פוגשים בסופו של יום כשהם פונים אלינו לאחר שהתעוררו בעיות וההסכם היה חסר בנקודות מהותיות, ואנחנו נדרשים לתקן טעויות שנעשו. מיותר לציין כי למנוע טעויות מראש הרבה יותר זול וקל מאשר לטפל בבעיות שנוצרו לאחר מעשה. לכן, ישנה חשיבות רבה לעריכת הסכם שכירות על ידי עורך דין נדל”ן ומקרקעין. במשרדנו נערכים הסכמים רבים כאלה, תוך וידוא ובדיקת זכויות המשכיר בנכס, בדיקת השוכרים והערבים המוצעים על ידי השוכרים ויכולות התשלומים שלהם, כדי לצמצם למינימום מצבים בהם לא ניתן לגבות בהמשך את דמי השכירות, ווידוא העמדת בטוחות מתאימות למקרה שהתשלום לא ייפרע ויהיה צורך להפעיל אמצעים אחרים.

בהסכמי רכישה ושכירות של נכסים מסחריים

משרדנו מייצג בהסכמי רכישה והסכמי שכירות מסחריים לעסקים (חניות, משרדים, מרכזים מסחריים וכדומה), כאשר כאן ישנה חשיבות גבוהה יותר להסכם מקצועי, היות ועולות סוגיות מסחריות מהותיות נוסף על תנאי המקרקעין הרגילים, כמו למשל בהסכם מסחרי של חנות במרכז מסחרי אנו מנסים להשיג בלעדיות כדי שלא תיפתח יום למחרת חתימת ההסכם חנות מתחרה, למשל. בהסכמי רכישה של נכסים מסחריים, אנו מוודאים כי אין הגבלות מהותיות אשר יגבילו שוכרים עתידיים בנכס דבר אשר יגביל את יכולת השכרתו כנכס מניב (למשל – הסרת תנאי מגביל בהסכם לפיו כל שוכר צריך להיות מאושר על ידי הנהלת הקניון טרם חתימת הסכם עימו, וכדומה).

בפינוי נכס

פעמים רבות בעל נכס מוצא עצמו שבוי בידי שוכר שמפר את חוזה השכירות, או פולש לנכס שמסרב לפנות אותו. במקרים אלה לא רק שנגרם חסרון כיס מאחר ולא משולמים דמי שכירות של הנכס, אלא שאף מצטברים חובות לרשויות (ארנונה גז, מים, חשמל וכו’). אם לא די בכך, הרי שברוב המקרים המתגורר בנכס הופך להיות אדיש למצבו, ולא שומר עליו, כך שהנכס מתחיל להינזק, דבר שיצריך הוצאה כספית נוספת כדי להשיבו לקדמותו. ברור שמצב עגום זה מחייב טיפול מיידי ונחרץ, אחרת החובות ייערמו. כנגד שוכר שמפר את הסכם השכירות או מפולש שמסרב לפנות, אנו מנהלים תביעה לפינוי.

בפירוק שיתוף במקרקעין

ישנם רבים אשר רכשו נכס יחד עם אחרים מתוך כוונה להשיא רווחים, אך לעיתים מהר מאוד מתחילות לצוץ אי הסכמות והצדדים, אחד או כולם, מבקשים לצאת מהשותפות בנכס ולהשיב לעצמם את כספם והשליטה בו ואת שלוות הנפש. כמו כן, פעמים רבות מוצאים עצמם בעלי נכס שותפים בעל כורחם יחד עם אחרים בנכס, כמו למשל במקרים של קבלת דירה בירושה. השותפות יכולה להיות בין שניים-שלושה אנשים, אך לעיתים אף מגיע מספר השותפים למספר דו ספרתי ומעלה. חשוב לדעת כי אין מדובר בחתונה קתולית, וניתן לפרק את השיתוף.

חשוב לתת את הדעת לעובדה כי עסקה במקרקעין היא עסקה מורכבת, ולרוב הינה העסקה הכלכלית החשובה והמשמעותית ביותר בחיים. לאור הסיכונים הרבים הטמונים בה, מומלץ מאוד להתייעץ טרם כריתת העסקה, ולהיות מלווה בעסקה בעורך דין העוסק ומתמצא בתחום.

התקשרו עכשיו למשרדנו במספר 03-6245588 או מלאו את הטופס מטה ונציג המשרד יחזור אליכם במהרה.

צור קשר
03-6245588
מעוניין שנחזור אלייך? השאר פרטים